Doğuştan yapısal bozukluklara ya da sonradan gelişen ayak deformitelerine sahip bireyler için kişiye özel tabanlık fiyatları hakkında bilgilendirme: Sporculara özel tabanlık, çocuklara özel tabanlık ve ayak analizi fiyatları ne kadar?

Kişiye özel tabanlık yapan yerler arasında evde hizmet, ilk aşamadan son aşamaya kadar hastayla birlikte hareket etme, kaliteli malzeme kullanımı, sıfır hata payıyla üretim gibi konularda öne çıkan Luxmed, ulaşılabilir maliyetler ve hızlı üretim süreciyle tüm Türkiye’de ayak sağlığı farkındalığı kazandırmayı desteklemektedir.

Günlük koşuşturmacanın en çok yorduğu ve yıprattığı organ, şüphesiz ki, ayaklardır. Yapılan araştırmalara göre, ayaklarda oluşan herhangi bir deformasyon, pek çok hastalıkta tetikleyici rol oynamakta ve tüm vücut sağlığı başta olmak üzere; sosyal yaşamın kalitesini, mental sağlığı, iş yaşamında odaklanma ve çözüm becerilerini olumsuz yönde etkilemektedir.

Kişiye Özel Tabanlık
Kişiye Özel Tabanlık

Her birey, genel sağlık üzerinde böylesi etkili olan bir organın özel sağlığını korumak için çeşitli önlemler almalıdır. Gelişmiş teknolojiler, bugün bize bu tür spesifik önlemleri alma özgürlüğünü sağlamaktadır. Bunlardan biri de kişiye özel ortopedik tabanlık teknolojisidir.

Tabanlıklar Neden Kişiye Özel Üretilmelidir?

Tabanlık seçiminde en önemli kriter, tabanlığın kişiye tam uygun olacak şekilde üretilmiş olmasıdır. Çünkü herkesin ayak yapısı farklı olacağı gibi, problemleri ve bu problemlerin kökenleri de farklıdır. Unutmamak gerekir ki her bireyin -doğal olarak- vücut biyomekaniği farklıdır.

Seri üretim tabanlıklar üretilirken, her bireyin ayak yapısına uygun olabilecek süspansiyon sağlanması hedeflenir. Kişiye özel tabanlıklar için durum tamamen farklıdır ve tasarımda; bireyin fizyolojik yapısı, ihtiyaçları, amaçları, problemleri ve problemlerin zorlayıcılık seviyesi temel alınır. Seri üretim, herkese ortak bir cevap vermeye çalışırken; kişiye özel üretim spesifik cevaplar verir. Herkesin ihtiyacını karşılayacak ve tüm problemleri çözecek seri üretim bir tabanlık da zaten bulunmamaktadır.

Luxmed kişiye özel tabanlıklar bireyin ayak problemine göre özel olarak tasarlanır. Hatta kişiye özel tasarlanmış tabanlıkların, aynı ayakkabı numarasına sahip başka bir kişi tarafından kullanılması dahi uygun değildir. Çünkü başkasına ait olan bir tabanlık ayağınızın bir noktasına aşırı basınç uygulanmasına, doğru ve dengeli bir duruş yakalayamamanıza sebep olur. Luxmed kişiye özel tabanlık fiyatları da konunun ciddiyeti gözetilerek, her bireyin ulaşabileceği şekilde belirlenir.

Neden Luxmed Tabanlık Kullanmalıyım?

Kişiye özel tabanlıklar, pek çok rahatsızlığın iyileşmesini sağlarken, aynı zamanda başka pek çok yeni rahatsızlığın gelişmesinin de önüne geçer. Örneğin ayak yapısına uygun olmayan ayakkabı kullanımını ele alalım. Bireyler, uzun süreler boyunca ayak yapılarına uygun olmayan ayakkabıları kullandıklarında ayak tabanlarında zamanla deformiteler oluşmaya başlar. Bu deformitelere bağlı olarak diz, bacak, kalça ve bel bölgelerinde ağrıları yaşanır. Hepimizin bildiği gibi kişinin vücut ağırlığını tabanları taşımaktadır. Dolayısıyla da ayak tabanı, bu gibi durumlarda yükün büyük kısmını dolere edemeyeceği için dizler ve bel bölgesi yükü tam taşıyamaz. Sonucunda ise ağrılar ve başka fizyolojik rahatsızlıklar ortaya çıkar.

Başka bir önemli örnek de iki ayak arasındaki yapısal farklılıklardır. Kişinin ayakları, yapısal olarak birbirinden farklı ise dengede durması ve zemin basıncının vücuduna doğru bir şekilde dağılması mümkün olmayacaktır. Bu durum, vücut için ekstra yük oluşması ve daha fazla enerji harcaması gibi anlamlara gelir. Ayakları arasında yapısal farklılık bulunan bireyler, aynı çift ayakkabıyı kullanacakları için ayaklarından biri konforlu bir şekilde kullanılırken; ötekisi yıpranma, aşınma gibi durumlarla ağrı kaynağına dönüşecektir. Luxmed kişiye özel tabanlıklar bu sorunu ortadan kaldırır ve her iki ayak için de farklı ve özel olarak üretilir.

Luxmed kişiye özel tabanlıklar;

  • %100 kişiye ve duruma özel üretilmektedir.
  • Tabanlıklar, uzmanlarca yapılan detaylı ayak analizinin ardından üretilir.
  • Üretim; bakteri üretmeyen, ısı izolasyonu sağlayan, ince, hafif ve dayanıklı malzemeyle yapılır.
  • Üretim ve teslim süreci, kullanılan gelişmiş teknolojiler sayesinde oldukça kısadır.
  • Tabanlıklar, farklı ayakkabılarla rahatlıkla kullanılabilecek şekilde üretilir.

Luxmed kişiye özel tabanlıklar; düz ya da çukur taban, pençe ya da aşırı kavisli ayak yapısı, baş parmağın içe ya da dışa dönmesi, tarsal tünel sendromu, arka ayaktaki pronasyon artışı, bacaklar arası uzunluk farkı gibi yaygın ayak sağlığı problemlerinde güvenle kullanılmakta ve pozitif sonuçlar vermektedir.

Öte yandan tabanlık kullanmak için kişinin ciddi bir rahatsızlığının olması gerekmez. Tabanlıklar, koruyucu bir önlem olarak da son derece efektif çalışmaktadır. Luxmed kişiye özel tabanlıklar sayesinde pek çok rahatsızlık hiç yaşanmadan önüne geçilebilir. Erişilebilir kişiye özel tabanlık fiyatları ile ileride oluşabilecek rahatsızlıkların maliyetinden kurtulabilirsiniz.

Siz de ayaklarınızda bir problem olup olmadığını öğrenmek ve ayak sağlığınızı korumak için Luxmed bilgisayarlı ayak analizi hizmetinden faydalanabilir, ayak analizi fiyatları hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Luxmed Kalitesiyle Ev Konforunda Ayak Analizi

Kişiye özel tabanlık yapan yerler çoğunlukla analiz ve ölçümleme aşamalarında evde hizmet vermemektedir. Ancak biz Luxmed olarak kişiye özel tabanlık tasarımı hizmetini, bizzat sizin evinizde veriyoruz.

Luxmed evde tabanlık hizmeti kapsamın hem ortalama 10-15 dk süren bilgisayarlı ayak analizi işlemi için hem de tabanlıklarınızı teslim etmek için sizi evinizde ziyaret eder. Luxmed, evde tabanlık uygulamalarında alanında uzman bir ekiple hizmet vererek, en iyi sonuçlara ulaşmayı hedeflemektedir. Bunun için de son teknolojileri sıkı bir şekilde takip ederek doğru teknolojilere hızlı bir şekilde entegre olur.

Evde Ayak Analizi
Evde Ayak Analizi

Siz de ayrıcalıklı kişiye özel tabanlık fiyatlarından faydalanarak, Luxmed teknolojileri ile daha sağlıklı ayaklara kavuşabilir ve eylemlerinizi kısıtlamadan hareket edebilirsiniz.

Kişiye Özel Tabanlık Fiyatları Ne Kadar?

Kişiye özel tabanlık fiyatları, 1.800 TL ile 2.000 TL arasında değişir. Fiyatların detayları hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Kliniğimize gelemeyen müşterilerimiz için evde veya işyerinde bilgisayarlı ayak analizi hizmeti veriyoruz. Aynı hizmeti kliniğimizde almak isterseniz bilgisayarlı ayak analizinden ücret almıyoruz sadece tabanlık fiyatını ödüyorsunuz.

Kişiye Özel Tabanlık Fiyatları
Kişiye Özel Tabanlık Fiyatları

Vücut ağırlığını taşımaktan sorumlu olan ayaklar, kişinin yere dengeli ve sağlam basmasını sağlar. Bu nedenle ayaklarınızda ya da ayaklarınızdan kaynaklanarak vücudunuz başka bir yerinde rahatsızlık oluşmasını beklememelisiniz. Kişiye özel tabanlık fiyatları ne kadar diye düşünmeden bizimle iletişime geçebilir ve evde ayak analizi ayrıcalığından faydalanabilirsiniz.

Ayak Analizi Fiyatları Ne Kadar?

Kişiye özel tabanlıkların üretimde ilk aşama ayak analizi ile başlar. Bu aşamada farklı ölçümleme ve analiz yöntemleri kullanılarak kişinin yürüyüş haritası çıkarılır. Kliniğimizde yapılan analiz neticesinde kişiye tabanlık yapımına karar verilirse bu analiz işleminden ücret alınmamaktadır. Ancak evinizde veya işyerinizde ayak analizi hizmeti almak isterseniz bunun fiyatı 800 TL‘ dir.

Ayak Analizi Nedir
Ayak Analizi Nedir

Ayak analizi fiyatları neleri kapsar? Bilgisayarlı ayak analizi birkaç aşamadan oluşmaktadır. İlk olarak baropodometrik yürüme analizi sayesinde kişinin dinamik yürüyüş, statik duruş ve ayak tabanı incelemesi yapılır. Daha sonra sisteme, kişinin boy-kilo-cinsiyet-ayak numarası-yaş gibi bilgileri girilerek en doğru sonuçlar elde edilir. Tüm bu aşamaların ardından kişiye özel tabanlıklar bilgisayar teknolojileri sayesinde 3 boyutlu olarak tasarlanır ve üretim aşamasına geçilir. Burada kritik olan, ayak analizinin sıfır hata ile yapılabilmesidir.

Çocuklara Tabanlık Yapılıyor mu?

Luxmed çocuklara tabanlık uygulamasıyla çocukları erken yaşlardan itibaren destekler. Ayak sağlığının çocukluktan itibaren gözetilmesi gerekir. Böylelikle ilerleyen yaşlarda ayaklardan kaynaklı rahatsızlıklar yaşanmaz ve kişi, belki seneler boyunca kaynağını anlayamadığı ağrı, sızı gibi problemlerle karşılaşmaz.

Çocuklarda yürüme bozuklukları, yan basma, içe veya dışa basma gibi rahatsızlıklar erken dönemde fark edilip tedavisine başlanırsa, ileriki dönemlerde problem olmaktan çıkmaktadır. Bu tarz ayak deformitelerinin tedavisi çocukluk çağında çok daha kolay olmaktadır. Yürüme bozuklukları olan bir çocuk, detaylı ayak analizinin ardından üretilen tabanlıklar sayesinde anatomik bir ayak tabanına ve anatomisine uygun yürüyüşe sahip olmaktadır.

Öte yandan çocuklara erken yaşta ayak sağlıklarına yönelik bilinç kazandırarak, giyinme eyleminin insan sağlığı üzerindeki etkilerine de dikkat çekilebilir. Luxmed ekibi, çocukların ayak sağlıkları hakkında bilgi edinmesini ve sağlıkları konusunda desteklenmesini öncelediği için çocuklara özel tabanlık fiyatı 1.800 TL’ dir.

Çocuklara Tabanlık Gerekli mi?

Yürümek, koşmak, atlamak, zıplamak… Çocukları durdurmak imkansızdır. Özgürlüklerine kısıtlama getirmek ise gelişim süreçleri açısından son derece yanlış bir tutumdur. Dur durak bilmeyen çocuklara tabanlık desteği sağlayarak, onları özgürlüklerini kısıtlamadan koruyup gözetebilirsiniz.

Çocuklar, tüm bu eylemleri gerçekleştirirken ayakları yere sağlam basmalı ve vücutları dengede olmalıdır. Kişiye özel tabanlıklar; basıncı dengeli dağıtma, şoku emme gibi işlevleri sayesinde sakatlanmaların önüne geçmektedir. Ayağında deformite yoksa bile çocuğunuzu, tamamen ona özel tasarlanmış tabanlıklarla desteklemelisiniz. Çünkü çocukluk çağında gelişen yanlış adım atma, ön ayağa aşırıyı baskı uygulama gibi alışkanlıkları; ileri yaşlarda telafi etmek yoğun çaba gerektirir.

Sporculara Tabanlık Gerekli mi?

Uzmanlar, spor aktiviteleri esnasında ayaklarda deformite oluşmaması için sporculara tabanlık kullanımını önermektedir. Luxmed sporculara özel tabanlık hizmetiylekişinin ayağına %100 uyumlu tabanlıklar üreterek, spor sakatlanmaların önüne geçmeyi hedeflemektedir.

Kişinin ayak tabanının sağlıklı olması; gündelik hayatında ne kadar önemliyse, profesyonel ya da amatör olması fark etmeksizin spor hayatında da bir o kadar önemlidir. Her spor aktivitesi; yüksek tempo, esnek hareket kabiliyeti, ağrısız hareket özgürlüğü gerektirir. Dolayısıyla da “Spor aktivitelerini günün sadece belli bir zamanında yapıyorum, tabanlık gerekli mi” diye düşünmeden, ayak sağlığı öncelikli konu olarak ele alınmalıdır.

Ayağınızda mevcut durumda bir deformite varsa -spor aktiviteleri yüksek efor gerektirdiği için- yaptığınız aktiviteler bu deformitenin ilerlemesini hızlandırabilir. Özellikle spor sakatlanmalarından korunmak için şoku emme yetenekleri sayesinde sporculara özel tabanlık son derece işlevseldir. Sporcuların mutlaka ayak analizi yaptırarak, kullanacağı spor ayakkabılarına uygun tabanlık edinmesi gerekir.

Luxmed sporculara özel tabanlık fiyatı 2.000 TL’ dir.

Futbolculara Özel Tabanlık Fiyatları Ne Kadar?

Dünyanın ve Türkiye’nin en popüler spor alanlarının başında futbol geliyor. Futbol; sadece profesyonel takımlarla değil, alt yapı hatta mahalle takımlarıyla birlikte en yaygın oynanan spor diyebiliriz.

Hepimizin bildiği gibi futbol; seri bir şekilde koşma, topa sert vuruş, yüksek düzeyde efor sarf etmeye dayalı, mücadeleci bir spor. Bu nedenle kişiye özel ortopedik tabanlıkların en çok ihtiyaç duyulduğu sporların da başında geliyor. Luxmed olarak futbolcuları tekmelik ve maske konusunda desteklediğimiz gibi, kişi özel tabanlıklar konusunda da destekliyoruz.

Pek çok sporcu ve hatta kişiye özel tabanlık yapan yerler, kramponun tabanlık yerleştirmeye uygun bir yapıda olmadığını düşünse de Luxmed ekibi olarak geliştirdiğimiz ürünlerle kramponlara özel tabanlık üretebiliyoruz. Futbolculara özel tabanlık tasarlarken de ilk olarak ayak analiziyle başlıyor ve kişinin ihtiyaçlarına, beklentilerine en uygun tasarımı yapıyoruz. Luxmed futbolculara özel tabanlık fiyatı 2.000 TL’ dir.

 

Umut Meraş, Negredo, Naldo, Atiba Hutchinson, Kerem Aktürkoğlu ve Mesut Özil gibi profesyonel futbolculara maske ve tekmelik üreten bir firma olarak futbolculara özel tabanlıklarda da iddialıyız. Ancak profesyonel ya da amatör bir oyuncu olmanız fark etmez. Bu kadar yüksek efor harcanan bir spora emek verirken, ayak sağlığınızı riske atmamalısınız. Her bütçeye uygun futbolculara özel tabanlık fiyatları ile siz de futbolun keyfini ayak sağlığınızı koruyarak çıkartabilirsiniz.

Bütçe Dostu Kişiye Özel Tabanlık Fiyatları ile Sağlıklı Adımlar Atın!

Ayak fonksiyonlarındaki en ufak bir anormali/bozukluk; ayaktan başlayarak diz, bacak, kasık, bel, sırt bölgelerini etkisi altına almaktadır. Bazen senelerce kaynağını bir türlü keşfedemediğiniz problemler, ayak sağlığınızın iyi olmamasından kaynaklanabilir. Ayak deformiteleri; tendonlar, eklemler, kaslar üzerinde etkili olmakta ve kronik ağrı, şiddetli ve sık aralıklarla kramplar, çabuk yorulma ve performans düşüklüğü, sık sık yaşanan sakatlıklar olarak kendini göstermektedir.

Ayak sağlığınıza baktırmak, ayak analizi yaptırmak için bir şikayetinizin olması gerekmiyor. Kişiye özel tabanlıklar, olası pek çok rahatsızlığı engellemede çağın sunduğu en iyi çözümlerin başında geliyor. Siz de hemen bu konuda bir adım atmak ve ayak analiziyle başlamak isterseniz bizimle iletişime geçebilir ve ayak analizi fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Kendinize özel tabanlık tasarlatmak ve yaşam kalitenizi yükseltmek isterseniz Türkiye’nin neresinde olursanız olun evde analiz ve ölçüm hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Kişiye özel tabanlık fiyatları, yapılan analizin sonuçlarına ve ihtiyacınız olan tabanlığa göre değişebilmektedir. Bu nedenle ayak analizi fiyatları ya da kişiye özel tabanlık fiyatları hakkında spesifik problemleriniz bağlamında detaylı bilgi için her zaman bizimle iletişime geçebilir, uzmanlarımızın yönlendirmelerini alabilirsiniz.

Kişiye özel tabanlık yapan yerler arasında farkını her zaman koruyan Luxmed; her bütçe için uygun, kişiye özel tabanlık fiyatları ile sizi yaşamın her alanında destekler.