Karbon afo düşük ayak sendromu ve rahatsızlığı yaşayan hastaların yürüyüş esnasında ayak bileğindeki eklem geriliğinden dolayı adımlarını anatomik bir şekilde atamayacak hale gelebilir.

Bu durum da bulunan hastalara ihtiyaç duydukları her adımını anatomik bir adıma çevirerek yere sürtünme, takılma, ve takılıp düşme gibi sorunları ortadan kaldırmaktadır.

Düşük ayak tedavisi

Düşük ayak tanısı olan bir hastanın yaşantısında karşılaştığı problemler belirli başlı olarak yürürken ayağının zemine takılması ve buna bağlı şekilde dengesini kaybetmesiyle beraber düşme ve sendeleme yaşamasıdır.

Karbon afo kullanan düşük ayak tanılı hastaların bu yaşadığı sorun %99 oranında azalmaktadır. Kısa yürüme cihazları düşük ayak tanılı hastaların kullanım sonrası ilk yorumlarında ürünün farkını ilk adımda hissettiklerini aktarmışlardır.

Kısa yürüme cihazı kullanımı

Klinik tanısı ve yaşanılan kaza sonrasında  düşük ayak sendromu olan her hasta karbon afo kullanabilir.

Düşük ayak rahatsızlığı olan hastaların karbon afo ile günlük yaşantısında rahatsızlığından dolayı karşılaştığı sorunlar ve aktivitesizligi geride bırakabilir. Düşük Ayak tedavisi olarak tüm dünya tarafında kullanılan 1. Tedavi yöntemi karbon afo’dur.

Karbon Afo Fiyatları

Dinamik Karbon Afo (Dynamic Walk Afo)

  • Düşük ayak ve ayak bileği tanısı olan hastalar için özel üretilen, Türkiye de hastalar tarafından en çok tercih edilen karbon afodur.
  • %100 Yerli üretim olan dinamik karbon afo 2 garantilidir.
  • Ürün kullanıcıları yürüme koşma ve tüm spor faliyetlerini kolaylıkla yapabilmektedir.
  • Özel tasarımı sayesinde sırt ve yay kısımları hastanın daha esnek ve konforlu şekilde yürümesini sağlamaktadır.
  • Kişiye özel olarak dizayn edilebilmektedir. 120kg a kadar taşıma kapasitesi mevcuttur.

Fiyatı görmek için aşağıdaki butona tıklayın.

Össur Light Karbon Afo

  • Düşük ayak tanısı olan hastalarımız için üretilen bir diğer ürün Light Karbon Afo dur. Össur marka ürünümüzün garantisi 2 yıldır.

Fiyatı görmek için aşağıdaki butona tıklayın.

Karbon Afo Össur Luxmed

Light Karbon (Össur)

Ottobock Walkon Flex Karbon Afo

  • Düşük ayak tanısı olan hastalarımız için üretilen bir diğer ürün Walkon Flex Karbon Afo dur. Dünyaca ünlü Ottobock markasının bir ürünüdür. Garantisi 2 yıldır.

Fiyatı görmek için aşağıdaki butona tıklayın.

Walkon Flex Karbon Afo

Walkon Flex Karbon Afo (Ottobock)

Karbon Afo Özelikleri

Düşük ayak tedavisinde tüm dünya tarafından hastanın yaşam kalitesini yükseltmektir. Kısa yürüme cihazları tamamen anatomik tasarımından dolayı hastanın her topuk vuruşunda ortaya çıkan tüm enerjiyi ayak parmaklarına iletmektedir. Ayrıca ayağın yukarı doğru hareketlenmesi sağlanır.

Bu durum her gerçekleştiğinde düşük ayak tanısı olan kullanıcın ayak parmaklarının kalkmasıyla birlikte anatomik yürüyüş sağlanır. Ayrıca hastanın karşılaştığı ayak sürtünmesi ve zemine takılma gibi olumsuzluklar ortan kalkmış olur.

Ürün tamamen karbon elementimden oluşmaktadır. Hastanın tenine temas eden her  bir yüzeyde koruyucu pedler bulunur.

Karbon afo Sgk ödemesi

Devlet geri ödeme listesinde bulunmaktadır. Hakem hastanede heyete çıkan hastalar alınan rapor ve reçeteden sonra devletten 2023 yılı itibariyle 1300 TL geri ödeme alabilir.

Bakım onarım

Ürünlerin kullanımında doğabilecek tüm olumsuzluklara karşı 7/24 destek alabilecekleri hasta destek personellerimiz mevcuttur. Hasta destek personelimiz en uygun zamana hastamıza randevu oluşturarak hastaların problemlerini kolaylıkla gidermektedir.

Garanti

Garanti süresi 2 yıldır. Kırılmaz garantisi bulunun ürünlerde oluşabilecek kırıklarda üretici firma ürünü inceledikten sonra sonucu firmamıza iletilerek hastanın mağduriyeti en hızlı şekilde giderilmektedir.

69 değerlendirmeye göre
Bayram Kiranoğlu
Bayram Kiranoğlu
6. Aralık, 2022.
Hastanın kendisi babamdır bulduğumuz protez yapım merkezinde yaptırdık kişilik olarak dürüst olup iş aşkı yoğun ilgili olarak memnun kaldık luxmed teşekkürler.
murat doğru
murat doğru
6. Aralık, 2022.
İlgi ve alakası için Muhammed Bey'e ayrıca teşekkürler.. eskisinden daha güzel yürüyorum. 🙂
Durdane Kıslak
Durdane Kıslak
3. Aralık, 2022.
25 yıldır uzun yürüme cihazı kullanmaktayım luxmed ile tanışana kadar sorunlarim hep vardı ama yürüyordum ama luxmed önce defalarca ve sabırla deneme ve prova cihazları yaparak en iyi kalıcı ürüne gecmemi sağladı ve şuanda çok ama çok memnunum tüm ekibe özellikle Enes beye çok teşekkür ederim
aytekin özkaya
aytekin özkaya
3. Aralık, 2022.
Çok memnunum çaliışanları güler yüzlü her ne olursa olsun seni aksatmadan sıkıntıya sokmadan işini hallediyorlar bu arada MUHAMMET abi herşey için teşekkür ediyorum seviliyorsun ,😀😀😀
cabdi kariimsom
cabdi kariimsom
28. Kasım, 2022.
I took this protez with luxmed protez, it is confortible and fit. Thank you luxmed Team specially Burak bey…
laila 64
laila 64
26. Kasım, 2022.
طاقم العمل متعاونين جدا ومهنيين وانهوا العمل بسرعه وبدقه في غضون اسبوع واحد فقط. الموظفين هنا لطيفين ويجيبون عن جميع التساؤلات بسعة صدر.
Mirhayot Mirrahimov
Mirhayot Mirrahimov
25. Kasım, 2022.
Мы привезли папу на LUXMED здесь самые лучшие протезы и самый лучший сервис и хороший персонал для обслуг . Нам они помогли мы благодарны ими советую кто нуждаются в протезах
Damla Özdemir
Damla Özdemir
1. Eylül, 2022.
Samimiyet ve güleryüzün tek adresi %100 memnun kalacağınız bir merkez 👏
ramin mostofi
ramin mostofi
1. Ağustos, 2022.
had a prosthetic leg with revofit socket made. I was very satisfied. A reliable prosthesis clinic in Turkey

Luxmed protez kliniği iletişime geç

Uzmana Sor

Görüntülü görüşme planla

Amputasyon sonrası izlenmesi gereken yol nedir?

Görüntülü muayene için randevu alabilirsiniz.

Kliniğimize gelemeyenler için görüntülü ön muayene