Silikon protezler, birçok farklı uzvun doğal görünümüne oldukça yakın olmaları sebebiyle pek çok kişi için estetik çare olarak öne çıkmaktadır.

Kozmetik silikon protezler, incelikli şekilde tasarlanmış, tıbbi sınıf silikon malzemelerden yapılmış yapay vücut parçalarıdır. Bu ürünler öncelikle yaralanma, ameliyat veya doğuştan gelen bir durum nedeniyle kaybedilen vücut parçalarının görünümünü eski haline getirmeyi hedefler. Daha çok estetik amaçlar için kullanılır. Protezin dışarıdan görüntüsünü ayırt etmek oldukça zordur.

Silikon protezlerin oluşturulması ve takılması sürecinde kullanıcı birey, bir protez uzmanı ve silikon şekillendirme/ renklendirme konusunda uzmanlaşmış yetenekli bir sanatçı arasındaki iş birliği olabilir. Bu, modelin hastanın arzu ettiği görünüme çok yakından uymasını ve kullanımının rahat olmasını sağlar. Halk arasında meme büyütme ameliyatı olarak da bilinen augmentasyon plastisinde kullanılan silikon göğüs protezi ile sıklıkla karıştırılırlar, fakat bunların iki ayrı prosedüre sahip olduğunu unutulmamak gerekir. Çeşitlerine göre sınıflandırılırlar.

 

Silikon Protezlerin Öne Çıkan Özellikleri Nelerdir?

Ampütasyon sonrası birçok farklı uzuv yerine uygulanabilen bu ürünlerin ayırt edici bazı özellikleri bulunmaktadır. En iyi silikon protez markası olarak öne çıkan Ottobock ve Össur markaları bu nitelikte modellere sahiptir. Silikon protezler gerçeğe yakın görünümleri ve dokularıyla bilinir. Kişinin cilt tonuna, dokusuna ve hatta çiller veya damarlar gibi özelliklerine uyacak şekilde özel olarak üretilebilirler ve böylece çevredeki cilt dokusuyla sorunsuz bir şekilde uyumlanırlar. Uzmanlar, ürünün özel ihtiyaç ve tercihlerine göre uyarlanmasını sağlamak için kullanıcılarla yakın bir şekilde çalışır. Bu süreçte hassas bir şekilde ölçüm yapılır, vücudun eksik parçasını doğru bir şekilde taklit edebilmek için kalıplar oluşturulur.

Silikon protezler rahat kullanılabilecek şekilde tasarlanmıştır. Genellikle hafif ve esnektirler, doğal harekete izin verirler ve günlük aktiviteler sırasında rahatsızlığı önlerler. Türüne ve konumuna bağlı olarak çeşitli sabitleme yöntemleri kullanılabilir. Bazıları tıbbi yapıştırıcı kullanılarak tutturulurken, diğerleri güdük üzerine takılabilir, bandajlarla sabitlenebilir.

Silikon protezlerin bakımı genellikle oldukça kolaydır. Uzmandan alınan tavsiyelere uyularak yumuşak sabun ve su kullanılarak temizlenebilirler. Düzenli bakım uzun ömürlü olmalarını sağlar. Kulaklar, burun, el ve ayak parmakları ve hatta memeler dahil olmak üzere farklı alan ve uzuvlar için kullanılabilir. Sıklıkla Mastektomi sonrası meme rekonstrüksiyonu, yüz rekonstrüksiyonu ve el veya ayak ampütasyonlarında tercih edilen popüler bir uygulamadır. Silikon parmak protez fiyatları, diğer uzuvlara göre görece uygundur.

 

Silikon Protez Çeşitleri Nelerdir?

silikon parmakKullanım alanları açısından oldukça zengin olan silikon protezler, bu yönüyle ampütasyon sonrası gereken zamanı geçirmiş ve genel sağlık durumu iyi olan hemen hemen her kullanıcıya hitap edebilmektedir. Sıklıkla uygulaması gerçekleştirilen pratik alanları ve türleri aşağıda listelenmiştir:

 

  • Uzuvlar
  • Yüz bölgesi
  • Göz protezleri
  • Genital bölge
  • Saç derisi

 

Yüz protezleri kaza, yaralanma, ameliyat veya doğumdan itibaren mevcut durumlar nedeniyle kaybedilen yüz özelliklerini geri kazandırmak için kullanılır. Aynı zamanda silikon protez ayak, kol, burun, kulaklar ve yanaklar gibi birbirinden ayrı bölge ve uzuvlar doğala yakın yapılabilir ve bulundukları bölgenin diğer kısımlarıyla sorunsuz bir şekilde uyum sağlarlar. Silikon ayak parmak protezi de bu gruptadır.

Silikon göz protezleri yaralanma veya hastalık nedeniyle kaybı yaşanan bir gözün yerine yerleştirilebilir. Göz çukuru ve çevresindeki dokunun boyutuna, rengine ve ayrıntılarına uyacak şekilde özel olarak üretilirler. Bunun yanında genital bölgeye uygulanabilen türler de bulunur. Özellikle cinsiyet doğrulama ameliyatları geçirmiş bireyler için erkek veya kadın cinsel organlarının görünümünü yeniden oluşturmak için uygulanır. Doğal anatomiye yakından benzeyecek ve özgüven sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

Bunun yanında, belirli kasların görünümünü oluşturmak, sanatsal veya teatral amaçlarla yüz özelliklerini değiştirmek gibi tıbbi olmayan estetik düzeltmeler için de kullanılabilir. Öte yandan, silikon anatomik protezler saç derisine dahi uygulanabilmektedir. Aslında medikal sebepler veya tedaviler nedeniyle saç dökülmesi yaşayan kişilerde doğal saçı kopyalamak için yerleştirilen özel bir peruktur. Bunlar kullanan kişiye sağladığı iyi bir saç çizgisi ve dolgunluk sayesinde görünümü ve özgüveni iyileştirir.

 

Güncel Silikon Protez Fiyatları

Günümüzde özellikle el, parmak ve ayaklarda gerçekçilik seviyeleri oldukça iyidir ve pek çok kullanıcının verdiği geri dönüşlerden bunu görmek mümkündür. Protez bacak silikon fiyatları, hastanın burada talep ettiği niteliklerin ne kadar karşılandığına göre değişmektedir. Örneğin, uygulanacak silikon parmak protezi sayısı ücretler üzerinde belirleyicidir.

Her tür kozmetik silikon protez, ister doğal bir görünümü geri kazandırmak, ister denge ve simetri sağlamak veya estetik özellikleri geliştirmek için olsun, her bir hastanın özel ihtiyaçlarını karşılamak üzere dikkatlice tasarlanır ve özelleştirilir. Uyum ve yaratım sürecinde, birey, bir protez uzmanı ve genellikle silikon protezleri şekillendirme ve renklendirme konusunda yetenekli bir ekip arasındaki iletişim çok önemlidir. Ottobock ve Össur gibi dünyaca ünlü protez üreticisi markaların partneri ve uygulayıcı kliniği olan Luxmed, uzuv kaybı yaşayan herkes için güvenli çözümün adresi. Diz altı protez silikon fiyatları ve tüm prosedürler hakkında bilgi için lütfen iletişim bilgilerimizden bize ulaşın.

SSS

Silikon protezler nasıl yapılır?

Silikon protezler, ölçülerinin alınmasını, mevcut vücut parçasının kalıplarının oluşturulmasını ve protezin bireyin görünümüne uyacak şekilde dikkatlice şekillendirilmesini ve renklendirilmesini içeren bir süreçle özel olarak yapılır.

Silikon protez kullanmanın faydaları nelerdir?

Silikon protezler gerçeğe oldukça yakın bir görünüm sunarak vücut imajını düzeltir ve özgüveni artırır. Simetriyi geri kazandırabilir, bireylerin “normal hissetme” özlemini yeniden kazanmalarına yardımcı olabilirler.

Silikon protezler ne kadar dayanır?

Bir silikon protezin ömrü, malzemelerin kalitesi, bakımının ne kadar iyi yapıldığı ve bireyin kullanımı gibi faktörlere bağlı olarak değişebilir. Bakımı iyi yapılan protezler, değiştirilmeye veya yenilenmeye ihtiyaç duymadan uzun yıllar dayanabilirler.

Luxmed protez kliniği iletişime geç

Uzmana Sor

- Görüntülü görüşme planla!

- Amputasyon sonrası izlenmesi gereken yol nedir?

- Görüntülü muayene için randevu alabilirsiniz.

- Kliniğimize gelemeyenler için görüntülü ön muayene!

69 değerlendirmeye göre
Bayram Kiranoğlu
Bayram Kiranoğlu
6. Aralık, 2022.
Hastanın kendisi babamdır bulduğumuz protez yapım merkezinde yaptırdık kişilik olarak dürüst olup iş aşkı yoğun ilgili olarak memnun kaldık luxmed teşekkürler.
murat doğru
murat doğru
6. Aralık, 2022.
İlgi ve alakası için Muhammed Bey'e ayrıca teşekkürler.. eskisinden daha güzel yürüyorum. 🙂
Durdane Kıslak
Durdane Kıslak
3. Aralık, 2022.
25 yıldır uzun yürüme cihazı kullanmaktayım luxmed ile tanışana kadar sorunlarim hep vardı ama yürüyordum ama luxmed önce defalarca ve sabırla deneme ve prova cihazları yaparak en iyi kalıcı ürüne gecmemi sağladı ve şuanda çok ama çok memnunum tüm ekibe özellikle Enes beye çok teşekkür ederim
aytekin özkaya
aytekin özkaya
3. Aralık, 2022.
Çok memnunum çaliışanları güler yüzlü her ne olursa olsun seni aksatmadan sıkıntıya sokmadan işini hallediyorlar bu arada MUHAMMET abi herşey için teşekkür ediyorum seviliyorsun ,😀😀😀
cabdi kariimsom
cabdi kariimsom
28. Kasım, 2022.
I took this protez with luxmed protez, it is confortible and fit. Thank you luxmed Team specially Burak bey…
laila 64
laila 64
26. Kasım, 2022.
طاقم العمل متعاونين جدا ومهنيين وانهوا العمل بسرعه وبدقه في غضون اسبوع واحد فقط. الموظفين هنا لطيفين ويجيبون عن جميع التساؤلات بسعة صدر.
Mirhayot Mirrahimov
Mirhayot Mirrahimov
25. Kasım, 2022.
Мы привезли папу на LUXMED здесь самые лучшие протезы и самый лучший сервис и хороший персонал для обслуг . Нам они помогли мы благодарны ими советую кто нуждаются в протезах
Damla Özdemir
Damla Özdemir
1. Eylül, 2022.
Samimiyet ve güleryüzün tek adresi %100 memnun kalacağınız bir merkez 👏
ramin mostofi
ramin mostofi
1. Ağustos, 2022.
had a prosthetic leg with revofit socket made. I was very satisfied. A reliable prosthesis clinic in Turkey

Silikon Protez Videoları

BİZE YAZIN

 

Her türlü görüş ve sorunuzu aşağıdaki form ile bize gönderebilirsiniz. Her form titizlikle incelenecek ve sizlere daha kaliteli bir hizmet sunmak için bize yol gösterecektir.