Protez kol fiyatları özellikleri ve işlevlerine göre 60.000 TL‘ den başlar ve 750.000 TL‘ ye kadar artış gösterir. Bu yazımız da sizlere dirsek altı ve dirsek üstü kol protezleri ve kozmetik silikon protezlerin özelliklerini, fiyatlarını ve sgk ödemelerini açıklayacağız.

1.Biyonik Kol Protez Fiyatları

Ottobock Bebionic kol protezi

 • Ottobock Bebionic kol protezi 5 parmağından da çalışabildiği yaklaşık 16 adet fonksiyonun yapılabildiği kişiye göre fonksiyon üretilebilen bir biyonik eldir.
 • Türkiye de bakımı ve servisi olduğundan en çok tercih edilen kol protezidir.
 • Bebionic kol protezlerinin fiyatları 325.000 TL‘ den başlamaktadır.

Bebionic kol protezi

Össur Touch bionic

 • Kol protezlerinde biyonik sistemle çalışan ve 3 adet farklı modeli bulunan touch bionic Amerikan menşeili bir üründür.
 • 12 fonksiyon ile 36 fonksiyon arasında kullanıcıya beceri sunan bu biyonik kol da kişinin hayatını kolaylaştıracak bir çok farklı yenilikte mevcuttur.
 • Touch bionic kol protezi fiyatları yaklaşık 19.000 € dan başlamaktadır.

össur protez kol fiyatları

Michelangelo

 • Michelangelo Kol Protezi şimdiye kadar geliştirilmiş en iyi kavramalara ve doğal el görünümüne sahip biyonik protez eldir.
 • Michelangelo yapısı ve ve dizaynı sayesinde bir el görünümüyle beraber gerçek el fonksiyonlarına en yakın biyonik sistemdir.
 • Michelangelo kol protezinin fiyatları  61.860 € ‘dan başlamaktadır.

ottobock michalengelo

Dirsek üstü biyonik kol protezleri

 • Dirsek üstünden ampute edilen kişilere yukarıda sayılan protezler uygulanabilir. Dirsek üstü amputasyonlarında tek fark dirsek eklemidir. Ottobock un ürettiği 2 çeşit dirsek eklemi bulunmaktadır.

12K50 Dirsek eklemi

 • ilk olarak Ottobock markasına ait bu eklem, yarı elektronik olarak nitelendirilir. Hastanın dirsek açısını istediği derece de kitlenmesi ve kolay kullanımı sağlanmaktadır.
 • Bu eklem Bebionic kol proteziyle birlikte satıldığında fiyatı yaklaşık olarak 350.000 TL dir.

Dynamic Arm

 • Dynamic Arm kişiye özel olarak ayarlanan rehabilitasyon ve eğitim programından sonra dirsek hareketini en iyi şekilde sağlayan tamamen elektronik dirsek eklemidir.
 • Bebionic kol protezi ve dynamic arm dirsek eklemi birlikte satıldığında fiyatı 61.000 € dur.

Dirsek üstü kol protezi

2.Elektronik Kol Protez Fiyatları

 • MYO elektronik kol protezi dirsek altı veya dirsek üstü ampute edilmiş tüm bireylerde kolaylıkla kullanılabilir. Kolaylaştırılmış eğitim ve rehabilitasyondan sonra en temel tutuş ve kavramaların yapılabildiği gündelik hayatta destek ve yardımcı el olarak kullanılır.
 • İstendiği zaman tamamen hareket edebilen bilek eklemiyle beraber de kullanılabilmektedir. Ottobock Myo elektronik kol protezi fiyatları 60.000 ₺ ile 89.900 ₺ arasında değişmektedir.

Elektronik dirsek üstü kol protezi

 • Ottobock Myo elektornik el ile uyumlu olan bu mekanik dirsek eklemli protez de hasta el olarak tüm temel kavramaları ve tutuşları yapabilmektedir.
 • Ancak dirsek eklemini diğer eli veya başka bir materyal ile istediği pozisyona getirip protez üzerinde ki pim veya tuş sayesinde kitlemesi hedeflenmektedir. Bu protez kombinasyonun yaklaşık fiyatı 71.000 ₺ dir.

Myo ottobock kol protezi

3.Silikon Kol Protez Fiyatları

 • Kozmetik silikon el, kol veya parmak protezlerinde bir dünya markası olan Luxmed, Türkiye de %98 benzerlik oranıyla bu alanda birinci sıradadır.
 • Gerçek bir el de bulunan kıl, siyah noktalar ve kırmızı noktalar da eklenerek silikonlarımız da gerçekçiliği önemsiyoruz.
 • Silikon protez el fiyatları 2.500 $ dan başlar.
silikon parmak
53 değerlendirmeye göre.
Emine Demir
Emine Demir
14. Ocak, 2022.
Doğrulanmış
Eşime poretez yapıldı çok memnun kaldık çalışan bütün ekibe teşekkür ederiz ayrıca çok güleryüzle karşıladıkları içinde çok teşşekür ederiz
Saniye TEPE
Saniye TEPE
10. Aralık, 2021.
Doğrulanmış
75 yaşındaki babamın 4 ay önce şekerden dolayı bacağı ampute olmak zorunda kaldı uzun süredir hareketsiz ve dışarıya ihtiyacı olarak devam ediyorduk fakat sonra protez arayışındaydık luxmed ile tanıştık evimize gelip ölçüsünü aldılar sonra firmaya geldik protezi takıldı babam ilk güne rağmen ayaklandı herkese çok teşekkür ederiz çok ilgili bir ekip
Burak Şener
Burak Şener
2. Aralık, 2021.
Doğrulanmış
Bu hesap damadının hesabı ama duygular ben Fatma sağsöze ait.diz altı ampute oldum .Türkiye genelinde bir çok protezcilerle görüştüm .kiminin fiyatı kiminin müşteriye karşı davranışı hoş7ma gitmedi .en son luxmedde karar kıldım çalışanlar evime kadar gelip ölçümüaldılar bir hafta sonra provaya geldim.Aman Allahım bu ne karşılama ekip arkadaşlar bir güler yüzlü bir hızmetli kendimi kendi evimde zannediyorum sırf luxmed çalışanları görmek için gün aşırı gidiyorum.Allaha şükür beni bir hafta içerisinde gezdirdiler bütün ekipten Allah razı olsun
Enes Guden
Enes Guden
2. Aralık, 2021.
Doğrulanmış
2002 den beri aktif olarak diz altı protez kullanıyorum luxmed protez merkezinden çok memnunum her sikayetimle ilgilendiler şu anki protezimle çok rahatım ve mutluyum çok ilgili bir ekip teşekkür ederim
Mehmet zeki Akin
Mehmet zeki Akin
29. Kasım, 2021.
Doğrulanmış
2006'dan beri diz altı protez kullanicisiyim burada yaptırdığım protezden cok memnunum ilgili bir ekip cok guzel ilgilendiler güvenle tercih edebilirsiniz
Aysun TAŞCI
Aysun TAŞCI
22. Kasım, 2021.
Doğrulanmış
Babam icin daha önce başka bir yerde protez yaptırmıştik fakat hiç memnun kalmadigimiz için tekrar yaptırmaya gerek duyduk.Burayı internette buldum ilk başka çok tereddütlu gittik ama işlerinde o kadar profosyenel insanlarla karşılaştık ki. İlk önce geçici protez yapıldı hastanın bir şikayeti varmıdır yokmudur ilgi alaka muhteşem açıkçası bugünde kalıcı proteini aldık babamın.Tüm ekibe özellikle Mustafa beye teşekkür ederiz👏
nihat budak
nihat budak
15. Kasım, 2021.
Doğrulanmış
Daha önce bu tür işletmelere pek yorum yapan birisi değilim. Yorum yapma sebebim protez kullanıcısı olup protezinden memnun kalmayanlar içindir. Luxmed içiniz rahat arayabileceğiniz bir işletme.
Kenan parlakkılıç
Kenan parlakkılıç
21. Ekim, 2021.
Doğrulanmış
İstanbul Çapa da bir Ortez Protez Uygulama merkezi. Myo elektronik kol protezi yaptırdım. Tavsiye ediyorum. Fiyatları makul, hizmetleri ve bilgilendirmeleri açısından sektör de ki en protez kliniği bence.
Mehmet Salih Beşiktaş
Mehmet Salih Beşiktaş
18. Ekim, 2021.
Doğrulanmış
Dedem ilk defa diz altı protez bacak kullandı yaşına uygun protez yapıldı tüm sorunlariyla ilgilendiler yürüyüş eğitimi verdiler çok memnun kaldık gelmek isteyen hastalar güvenip gelebilirler çok ilgili bir ekip
FERDİ ÇALIŞKAN
FERDİ ÇALIŞKAN
5. Ekim, 2021.
Doğrulanmış
İstanbulun Avrupa yakasında bulunan en iyi protez ortez uygulama merkezi şüphesiz her sorunumla ilgilendiler diz altı protez bacağımı burada yaptırdığım için çok mutlu ve şanslıyım iyi ki burayı tercih ettim

Blog Yazıları

5/5 - (3 )