Luxmed olarak kişiye özel tabanlık tasarımı sürecini bir adım öteye taşıyarak evde kişiye özel tabanlık hizmeti veriyoruz. Bu kapsamda sizi evinizde ziyaret ediyor; bilgisayarlı ayak analizi çalışmasını kendinizi en konforlu hissettiğiniz yerde yapıyor ve tabanlıklarınızı teslim edip son kontrolleri yapmak için yine kapınızı çalıyoruz.

Ayak sağlığı konusunda bilinçli bireylerin yetişmesi gerektiğine olan inancımızla hizmetlerimizi ve ürün çeşitliliğimizi sürekli olarak geliştirmeyi hedefliyoruz. Bu bağlamda hazırladığımız içeriğimizde ayak sağlığının öneminden ayak analizinin nasıl yapıldığına, ortopedik tabanlıkların ne işe yaradığından kimlerin kullanması gerektiğine kadar geniş bir perspektifte kişiye özel tabanlığın önemini açıklamaya çalışacağız.

Kişiye özel ortopedik tabanlık kullanımının önemini açıklamaya başlamadan önce, ayak sağlığı konusuna değinmek gerekiyor. Ayak sağlığı nedir, neyi kapsamaktadır, neden önemlidir gibi konuları detaylandırmadan, kişiye özel tabanlık teknolojisinin bize neler sağladığını anlamak güç olacaktır.

Ayak Sağlığı Nedir, Neden Önemlidir?

Sağlıklı bir vücut için ayak sağlığı olmazsa olmazdır. Yanlış ayakkabı tercihi dahi insan vücudunda önemli rahatsızlıkların tetikleyicisi olabilmektedir. Başka bir açıdan bakacak olursak, günlük yaşam koşuşturmacası içerisinde en çok yorulan ve yıpranan organ ayaklardır. Bu nedenle de ayak sağlığı konusunda problemler başlamadan önce önlem alınmalıdır.

Tıp bilimi içerisinde de önemli bir yeri olan ayak sağlığı alanında özel olarak çalışan doktorlar ve araştırmacılar bulunmaktadır. Bu bağlamda ayak sağlığı (podoloji) bölümü de ayak hastalıklarıyla ilgili teşhis, tedavi ve bakım hizmetleri sunan bir alan olarak özelleşmiştir.

Vücudun tüm yükünü taşıyan ayakların sağlığı için sağlığımız bozulmadan da önlem almamız daha ciddi problemlerin oluşmamasında en etkili faktördür. Bireyler, fizyolojik ya da sonradan gelişen ayak rahatsızlıklarına karşı en etkin mücadeleyi kişiye özel ortopedik tabanlık sayesinde verebilmektedir.

Ayak Sağlığı Neden Önemlidir?

İnsan vücudu için bir çeşit zemin işlevi gören ayaklar; en başta vücut ağırlığını taşımaktan sorumludur. Vücut ağırlığını taşırken aynı zamanda hareketlerimizi stabilize ederek, zemine güçlü ve dengeli basmamızı sağlarlar ve vücut dengemizi korumamıza yardımcı olurlar. Tüm bu görevler bağlamında baktığımızda ayakların, günün neredeyse her anı güçlü ve sağlıklı olması gerektiğini söyleyebiliriz.

Üzerine çok fazla konuşmasak da ayaklar, vücudun en komplike organlarından biridir. Örneğin vücudumuzdaki tüm kemiklerin %25’i ayaklarımızda bulunmaktadır. Ayak sağılığındaki herhangi bir sorun, tüm iskelet sistemini etkiler ve ciddi rahatsızlıkların doğmasına ya da sosyal yaşamı olumsuz etkileyen kronikleşmiş ağrılara sebep olur.

Aşırı derece yıpratılan ve yapısal tasarımı dikkate alınmadan kullanılan ayaklar, zamanla aşırı yüklenme ve aşınmaya bağlı olarak kısıtlı işlevli, işlevsiz ya da ağrılı bir hal alabilirler. Ayaklara aşırı yüklenildiğinde kişinin hareket kapasitesi/kabiliyeti oldukça azalır.

Ayak sağlığına dikkat etmek kişiye;

 • Sağlıklı eklemler,
 • Verimli çalışan sinir ağı,
 • Mental sağlık ve odaklanma yetisinde artış,
 • Enerji tasarrufu,
 • Doğru postür olarak geri döner.

Ayak sağlığı açısından alınabilecek pek çok önlem bulunmaktadır. Bu önlemler arasında kişiye özel tabanlık, problemlerin oluşumunu çok yüksek ölçüde engelleyici olduğu için öne çıkmaktadır. Kişiye özel ortopedik tabanlık ile ayağın yapısal tasarımıyla tam uyumlu bir hareket deneyimi yaşanır.

Kişiye Özel Tabanlık Nedir, Ne İşe Yarar?

Kişiye özel tabanlık, ayak sağlığının korunması amacıyla tamamen kişiye özel olarak üretilmiş ve ayağın şekline göre tam bir uyumla kalıplanmış tabanlıklardır. Kişiye özel ortopedik tabanlık; ayağı destekler, basıncın ayak tabanına doğru dağılımını sağlar, dengesiz duruşa bağlı olarak gelişen postür bozukluklarını düzeltir, yürüme eyleminin çok daha rahat ve konforlu olmasını mümkün kılar.

Evde Kişiye Özel Tabanlık
Evde Kişiye Özel Tabanlık

Ayak sağlığı konusunda bilinçli ve dikkatli olmak, ayak sağlığını korumak; bireyin genel sağlığı üzerinde de çok büyük olumlu etkiler yaratır. Günlük ayakkabı kullanımını ele alacak olursak; gündelik ayakkabı kullanımının, bütün bir günün neredeyse yarısına tekabül ettiğini söyleyebiliriz. Bu yoğun kullanım dolayısıyla ayakkabıların, ayaklar üzerinde oluşturacağı negatif etkiyi ortadan kaldırmak için kişiye özel tabanlık kullanılmalıdır.

Yanlış ayakkabı seçiminden kaynaklanan yapısal bozuklukların düzeltilmesi ve ayakların daha etkin bir şekilde korunması için kullanılan en pratik uygulamalardan biri kişiye özel ortopedik tabanlıktır. Kişiye özel tabanlık; sadece sonradan oluşan ayak sağlığı problemleri için değil, aynı zamanda doğuştan var olan yapısal bozuklukların tedavisinde de etkin bir rol oynar.

Kişiye Özel Tabanlığın Temel İşlevi Nedir?

Kişinin ayakları üzerinde gerçekleştirdiği yürüme, zıplama ya da durma gibi eylemleri zeminle temas halinde gerçekleşir. Bu durum, beden ve zemin arasında bir basınç kuvveti oluşturur. Oluşan basıncın vücuda (iskelet sistemine) dengeli bir şekilde dağıtılması ayaklar sayesinde mümkün olmaktadır. Bu işlevin yerine getirilebilmesi ise beden sağlığı için hayati derece önemlidir. Basıncın bedene dengeli bir şekilde dağıtılamaması; çeşitli sakatlıkların yaşanmasına, ciddi hastalıkların oluşmasına sebep olabilmektedir.

Kişiye özel tabanlık ile basınç, ayak tabanına eşit olarak dağılır. Bu basınç dağıtımının doğru bir şekilde yapılması, standart üretim ayakkabılarla %100 oranında sağlanamaz. Kişiye özel ortopedik tabanlık ek olarak basıncı emmeye de yardımcı olarak, ayakları daha konforlu ve ağrısız bir şekilde kullanabilme süresini artırır. Sonuç olarak kişiye özel ortopedik tabanlık, ayakların yükünü önemli ölçüde hafifletir diyebiliriz.

Kişiye Özel Tabanlık Ne İşe Yarar?

Kişiye özel tabanlık ne işe yarar sorusunun cevabı oldukça geniş bir ölçeği kapsar. Burada spor aktivitelerindeki destekleyici rolden romatizma kökenli ağrıların hafifletilmesine kadar pek çok farklı durumdan bahsedebiliriz.

1-   Kişiye özel tabanlık ayakları destekler.

Kişiye özel ortopedik tabanlıkların ilk ve en önemli görevi, ayaklara destek sağlamaktır. Her bireyin ayak yapısı ve vücut biyomekaniği birbirinden farklıdır. Ayaklar, zeminle temas eden organlar olarak, yapısal tasarımlarına tam uyumlu bir şekilde desteklenmelidir. Seri üretim tabanlıklar, sorunları “ayakları standardize ederek” çözmeye çalışır. Ancak böyle bir durum, herkesin kendine özgü fizyolojik yapısıyla tamamen ters düşmektedir. Kişiye özel tabanlıklar ise kişinin spesifik ihtiyaçlarına %100 cevap verme amacıyla özel olarak üretilir. Bu noktada anahtar-kilit benzetmesi yapmak yerinde olacaktır.

Toparlamak gerekirse; her ayağın destek ihtiyacı, destek gereken noktası/noktaları ve problemleri birbirinden farklıdır. İçeriğin ilerleyen bölümlerinde detaylı bir şekilde ele alacağımız gibi kişiye özel tabanlık; kişinin yaş, boy, kilo, cinsiyet gibi özellikleri de dikkate alınarak tasarlanıp üretilir. 

2-   Kişiye özel ortopedik tabanlık gün içerisinde gelişen ya da artık kronikleşmiş olan ağrıları hafifletir.

Sosyal hayatı ya da iş hayatı, uzun yürüyüş veya uzun süre ayakta durmayı gerektiren kişiler; gün sonuna doğru başlayan ve konsantrasyondan düşünme becerilere kadar her aktiviteyi olumsuz etkileyen ağrılar yaşamaktadır. Kişiye özel ortopedik tabanlık, ayakları çok daha uzun süre konforlu bir şekilde kullanmayı ve vücudun dengede kalarak diğer eklemleri zorlamamasını sağlar.

3-   Kişiye özel tabanlık kişiyi sakatlanmalardan korur.

Kişiler, hareket halindeyken

 • Zemin kot farkları,
 • Anlık dalgınlık,
 • Ayağını yan basma,
 • Bileğine aşırı yük binmesine sebep olacak şekilde adım atma,
 • Ani gelişen bir olayla irkilip eklemleri zorlayacak sert bir hareket yapma,
 • Yanlış ayakkabı seçimi dolayısıyla adım atarken ayağı çok fazla kasma gibi durumlara bağlı olarak sakatlanma yaşayabilir.

Oldukça sıradan ve önemsiz görünen bu tür olaylar, kişilerin aylarca ağrı çekmesine ve yaşamlarının kısıtlanmasına sebep olabilmektedir. Kişiye özel ortopedik tabanlık sayesinde ayaklar, bu tür ani gelişen durumlara karşı hazırlıklı olur ve sakatlanmalar büyük ölçüde engellenebilir. Çünkü kişiye özel tabanlıkların şoku emme özellikleri vardır.

Fizyolojik ya da başka bir ifadeyle yapısal deformiteleri olan bireyler, sağlıklı bireylere oranla yaralanmaya daha yatkın oldukları gibi, yaralanma şiddetleri de daha yüksektir.

4-   Kişiye özel ortopedik tabanlık spor faaliyetlerinde destekleyici rol oynar.

Kişi, spor faaliyetlerini gerçekleştirirken çoğunlukla ayakları üzerinde hareket ettiği için spor esnasında vücudun dengede ve rahat olması son derece önemlidir.

Kişiye özel tabanlık;

 • Dengeli basınç dağıtımı,
 • Ayağı bazı noktalarından destekleme,
 • Şoku emme,
 • Eklemlere aşırı yük iletmeme gibi işlevleri yerine getirerek ayak yükünü hafifletir. Böylelikle kişiler, spor aktiviteleri sırasında, en zorlu hareketlerde dahi, çok daha esnek bir hareket kabiliyeti kazanır.

Ayak Analizi Nedir?

Ayak analizi; kişinin cinsiyet-boy-kilo-yaş gibi özellikleri ile birlikte ayağının dinamik yürüyüş ve statik duruş esnasındaki ölçümlerini ve postur incelemesini, pek çok farklı parametreyi dikkate alarak değerlendirilmesini kapsar. Bütüncül ayak analizi, baropodometrik analiz teknolojisi sayesinde yapılabilmektedir. Bu yöntemde hasta, basınç sensörleriyle donatılmış özel bir platform üzerinde yürütülür.

Ayak Analizi Nedir
Ayak Analizi Nedir

Kişiye özel tabanlık tasarımında hastanın basınç, yürüme, duruş gibi analizleri büyük önem taşımaktadır. Ancak ayak analizi sadece sayısal metriklerle değil, aynı zamanda kişinin yaşam öyküsünden de faydalanılarak yapılmalıdır. Her hastanın spesifik bir hikayesi vardır. Ayak analizinde kişinin günlük rutini hakkında da bilgi toplanır. Örneğin kişi gün içerisinde tabanlarını ortalama ne kadar süre ve yoğunlukla ne şekilde kullanıyor gibi sorularla hastanın hikayesi çıkarılarak analize dahil edilir.

Ayak analizinde amaç; hastanın gündelik hayatındaki tüm duruş ve hareketlerinin ortalama değerlerini alarak, kişinin mevcut rahatsızlıklarının tabanlık uygulamasıyla giderilmesi ve konforlu bir yürüyüş sağlanmasıdır.

Bilgisayarlı Ayak Analizi Nasıl Yapılır?

Kişiye özel ortopedik tabanlık tasarımının %100 performans gösterebilmesi için tüm ayak analizi sürecinin sıfır hata ile yapılması gerekmektedir. Sıfır hata hedefi ise ancak ve ancak hata payı sıfır olan bilgisayarlı ayak analizi ile sağlanmaktadır. Bilgisayarlı ayak analizi sayesinde hastanın yanlış basınç, yanlış yük dağılımı ve doğru olmayan yürüyüş adımları tespiti edilir.

Bilgisayarlı Ayak Analizi
Bilgisayarlı Ayak Analizi

Luxmed olarak bilgisayarlı ayak analizi teknolojimiz sayesinde, sıfır hata payıyla tamamıyla sizin problemlerine ve ayak yapınıza özel tasarlanmış tabanlıklar üretiyoruz. Tabanlık fiyatlarımızı incelemek için Kişiye Özel Tabanlık Fiyatları sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Evde Kişiye Özel Tabanlık Nasıl Yapılır?

Luxmed olarak ayak rahatsızlığı olan kişileri anlıyor ve kişiye özel tabanlık hizmetimizi bir adım öteye taşıyarak evde kişiye özel tabanlık hizmeti veriyoruz. Böylece Türkiye’nin neresinde olursanız olsun size ulaşıyor ve problemlerinizi birlikte, en konforlu hissettiğiniz yerde, evinizde çözüyoruz.

Kişiye Özel Tabanlık Üretimi
Kişiye Özel Tabanlık Üretimi

Evde kişiye özel tabanlık nasıl yapılır?

 • Ayak analiz cihazımızı evinizde kurarak ölçüm ve analiz sürecini başlatıyoruz.
 • Öncelikle hikayenizi dinliyoruz.
 • Hikayenizi detaylı bir şekilde ortaya çıkarabilmek için size günlük rutininiz, iş yaşamınız, yaşadığınız problemler hakkında sorular soruyoruz.
 • Cevaplarınızı, analize dahil edebilmek için ortalama değerlere dönüştürüyoruz.
 • Ardından basınç sensörleriyle donatılmış özel cihazımız ile dinamik yürüyüş sırasında ayağınızda hangi durumların oluştuğunu inceliyoruz.
 • Aynı cihaz üzerinde yaptığımız statik duruş analizi ile postür bozukluklarını ve problemleri tespit ediyoruz.
 • Böylelikle yürüyüş sırasındaki basış problemlerinizi, doğru duruş için tabanınızın ihtiyacı olan yükselti ve alçaltı verilerini bilgisayarlı ayak analizi ile belirlemiş oluyoruz.
 • Dinamik yürüyüş ve statik duruş analizlerinin ardından tam bir ayak tabanı taraması yapıyoruz.
 • Son olarak yaş-kilo-boy-ayak numarası-cinsiyet gibi bilgilerinizi bilgisayarlı ayak analizi sistemine giriyoruz.
 • Tüm bu işlemler ortalama 10-15 dk içerisinde tamamlanmaktadır.
 • Buradan sonrasını ise sistem saniyeler içerisinde yaparak, ayağınızla %100 uyumlu tabanlıklarınızın 3 boyutlu modelini çıkartır.
 • 3D özel yazıcılarımız sayesinde bilgisayarlı ayak analizi ile topladığımız veriler ışığında tabanlıklarınızın üretim sürecine geçiyoruz. 
 • Son olarak tabanlık teslimi için de yine sizi evinizde ziyaret ediyor ve son kontrolleri yaparak size özel tabanlıklarınızı teslim ediyoruz.

Türkiye’nin neresinde olursanız olun, sizin bize gelemediğiniz durumlarda biz size geliyoruz. Evde kişiye özel tabanlık hizmetimiz sayesinde hiçbir zorluk çekmeden ve konforunuzdan ödün vermeden Luxmed kalitesiyle kişiye özel ortopedik tabanlık sahibi olabilirsiniz.

Kişiye Özel Ortopedik Tabanlık İşe Yarıyor mu?

Kişiye özel tabanlık kullanımı, yapısal bozukluklar ve sonradan gelişen ayak deformitelerinde kabul görmüş bir tedavi yöntemidir. Dolayısıyla evet, kişiye özel ortopedik tabanlık işe yaramaktadır. Yıllara dayanan deneyimimiz ve karşılaştığımız hasta memnuniyeti verilerine baktığımızda da kişiye özel tabanlıkların; oldukça kolay, az maliyetli ve konforlu bir şekilde pek çok önemli rahatsızlığın üstesinden geldiğini görüyoruz.

Öte yandan kişiye özel tabanlık kullanımı, her zaman bir sağlık problemiyle ilişkili olmak zorunda değildir. Kişiye özel ortopedik tabanlık ile;

 • Günlük yaşam içerisinde çok daha konforlu hisseder,
 • Ayak bileği gibi hassas ve yaralanma riski yüksek bir bölgenin korunmasını sağlar,
 • Hareketlerinizde özgürlük ve performans artışı elde edersiniz.

Bu açıdan kişiye özel tabanlık sadece fizyolojik bir rahatsızlık olduğunda değil, yaşamın her anında destekleyici olarak kullanılmalıdır. Ortopedik tabanlık, yoğun koşuşturmaca içerisinde olan yetişkinler kadar, gelişim çağında olan çocuklar ve gençler için de çok önemlidir. Özellikle yanlış ayakkabı kullanımına bağlı olarak küçük yaşta gelişen deformiteler, ileriki yıllarda ciddi problemlerin yaşanmasına sebep olabiliyor. Çocuklara özel tabanlık fiyatları hakkında bilgi almak için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Kimler Kişiye Özel Tabanlık Kullanmalı?

Araştırmalara göre çocukluk ve yetişkinlik dönemlerinde ilk adımlardan ilerleyen yaşlara kadar, ayaklara özel ayakkabı seçimi yapılmadığında her 10 kişiden 8’inin tabanında bir deformite oluşmaktadır. Bu sebeple kimler kişiye özel tabanlık kullanmalı sorusunun cevabı “herkes”tir. Çocukların ve yetişkinlerin senede en az 1 defa bilgisayarlı ayak analizi yaptırarak kendilerine özel üretilmiş tabanlık kullanmaları önerilmektedir.

Kişiye özel tabanlık hangi durumlarda kullanılır?  

 • Düz taban
 • Çukur taban
 • Topuk dikeni (plantar fasiit)
 • Nasır oluşumu
 • Pençe ayak yapısı
 • Aşırı kavisli ayak yapısı
 • Çekiç parmak
 • Ayak baş parmak çıkıntısı (bunyon)
 • Ayak deformiteleri (çökmüş ya da yüksek kemer gibi)
 • İçe basma ve dışa basma sorunu
 • Baş parmağın içe dönmesi (halluks valgus)
 • Baş parmağın dışa dönmesi (halluks varus)
 • Parmak ucu basış alışkanlığı
 • Ayak önü ağrısı (metatarsalji)
 • Aşil tendiniti gibi tendonlardan kaynaklı rahatsızlıklar
 • Tarsal tünel sendromu
 • Ayak bileği kronik instabilitesi
 • Eklem darlığı ve rom kısıtlılıkları
 • Diz kaynaklı problemler
 • Sinir sıkışmaları
 • Stres kırıkları (yorgunluk kırıkları)
 • Arka ayaktaki pronasyon artışı
 • Morton nöroması

Tüm bu problemler için çeşitli fizyoterapi, rehabilitasyon ya da cerrahi tedavilerin yanı sıra kişiye özel ortopedik tabanlık da aktif olarak kullanılmaktadır. Özellikle bacaklar arası uzunluk farkı gibi durumlarda kişiye özel tabanlık son derece işlevseldir.

Kişiye özel tabanlık, diyabet ve romatizma gibi tıbbi hastalıkların neden olduğu ağrıları hafifletme amacıyla da kullanılmaktadır. Ek olarak diyabet hastalarında ayak ülseri gelişmesinde koruyucu rol oynamaktadır.

Kişiye Özel Ortopedik Tabanlık SSS

Ayak sağlığı için neler yapılmalı?

Ayak sağlığı için senede en az 1 kez bilgisayarlı ayak analizi yaptırılarak, alınan sonuçlara göre özel tabanlık kullanılmalıdır. Kişiye özel tabanlık teknolojisi; ayakları fizyolojik açıdan tam olarak olması gereken şekilde tutar, basınç dağılımını doğru bir şekilde yapar, eklem ağrılarının önüne geçer ve duruş bozukluklarını önler. Ortopedik tabanlıklar, ayak sağlığı için son derece etkili performans gösterir.

Vücut için son derece önemli olan ayak sağlığı konusunda yapılan hatalar; yanlış ayakkabı tercihinden duruş bozukluklarına kadar geniş bir çerçevededir. Birey, bedenlerinin genel sağlığı için ayak sağlıklarını önemsemeli ve bu konuda bilinçli olmalıdır.

Tabanlık ne işe yarar?

Kişiye özel tabanlık; ayakları destekler ve yüklerini hafifletir. Ayrıca yoğun aktivite sonucu oluşan ağrıları engeller. Basıncı tabana eşit yayarak ve basıncın bir kısmını emerek eklemlerin zorlanmasının önüne geçer. Sakatlanmaya sebep olabilecek sert hareketleri tolere eder ve yaralanmaları önler. Kişiye özel tabanlık sayesinde kişi, ayaklarını konforlu bir şekilde daha uzun süre kullanabilir.

Tabanlık çeşitleri nelerdir?

Tabanlıklar, temelde, seri üretim tabanlıklar ve kişiye özel tabanlıklar olarak ikiye ayrılır. Seri üretim tabanlıklar, sorunları “ayakları standardize ederek” çözmeye çalışır. Ancak ayak ve tabanlık arasındaki ilişki tıpkı anahtar-kilit ilişkisi gibi olmalıdır. Çünkü her bireyin ayak yapısı birbirinden farklıdır. Kişiye özel ortopedik tabanlık ise hastanın ayağıyla %100 uyumlu olacak şekilde, hata payı sıfır olan bilgisayarlı ayak analizi sistemleri aracılığıyla üretilir.

Tabanlık ne için kullanılır?

Kişiye özel tabanlık; yanlış ayakkabı tercihi ile oluşan rahatsızlıklardan sakatlanma gibi fiziksel travmalara, doğuştan fizyolojik bozukluklardan zaman içerisinde gelişen problemlere kadar pek çok durumda kullanılmaktadır. Hatta diyabet ve romatizma gibi tıbbi hastalıkların sebep olduğu ağrıları hafifletmek için de kullanılır.

Tabanlık alırken nelere dikkat edilmeli?

Açıkçası, tabanlık alırken nelere dikkat edilmeli sorusu, oldukça yanlış bir sorudur. Çünkü seri üretim tabanlıklar, kişiye özel çözümler sunmaz. Oysa her bireyin ayak yapısı birbirinden farklıdır. Düz taban, pençe ayak, çekiç parmak, içe basma ya da dışa basma gibi sorunlarda kişinin ayak yapısına özel çözümler üretilmelidir. Öte yandan gelişen teknoloji sayesinde oldukça kolay, hızlı ve ucuz bir şekilde kişiye özel tabanlık üretmek mümkündür.

Tabanlık satın alma süreci, bilgisayarlı ayak analizi ile başlamalıdır. Kişi, böylelikle kendisine en uygun tabanlığı edinmiş olur.

Tabanlık kaç numara alınmalı?

Tabanlık kaç numara alınmalı sorusu, son derece yanlış bir sorudur. Tabanlık seçiminde doğru ayakkabı numarası diye bir şey yoktur, sizin ayakkabı numaranız vardır. Tabanlıklar, kişiye özel ve ayak yapılarına %100 uyumlu bir şekilde üretilmelidir. Kişiye özel tabanlık çözümleri, sıfır hata üretim süreçleri ve uygun fiyatları ile herkes için ulaşılabilir konumdadır.

EVA tabanlık nedir?

Ayakkabıcılık sektöründe yaygın olarak kullanılan Etilen Vinil Asetat (EVA), gözenekli iç yapısı sayesinde ısı izolasyonu sağlayarak termal konforu maksimize eden ve bakteri üretmediği için son derece sağlıklı olan bir malzemedir. Kişiye özel ortopedik tabanlıklar da EVA ile yapılmakta, isteğe göre üzeri kılıfla kaplanmaktadır.

Neden kişiye özel ortopedik tabanlık kullanılmalıdır?

Herkes, kişiye özel ortopedik tabanlık kullanmalıdır; çünkü herkesin ayak yapısı farklı olacağı gibi, problemler ve bunların kökenleri de farklıdır. Başka bir açıdan bakacak olursak; herkesin ihtiyacını karşılayacak, tüm problemleri çözecek, herkes için uygun olan bir tabanlık icat edilmemiştir. Kişiye özel tabanlıklar bireyin ayak problemine göre özel olarak tasarlanır ve üretilir. 

Kişiye özel tabanlığın faydaları nelerdir?

Kişiye özel tabanlık; ayağın doğal hareketini destekleyerek koruyucu ve dengeleyici yapısı sayesinde sakatlanmaları büyük ölçüde önler. Ayak, diz, eklem, kasık, bel ve sırt ağrılarını hafifletme ve önlemede etkin rol oynar. Spor aktiviteleri sırasında kişinin daha esnek hareket etmesini ve yere dengeli/sağlam basmasını sağlar.