Karbon afo düşük ayak sendromu ve rahatsızlığı yaşayan hastaların yürüyüş esnasında ayak bileğindeki eklem geriliğinden dolayı adımlarını anatomik bir şekilde atamayacak hale gelebilir.

Bu durum da bulunan hastalara ihtiyaç duydukları her adımını anatomik bir adıma çevirerek yere sürtünme, takılma, ve takılıp düşme gibi sorunları ortadan kaldırmaktadır.

Düşük ayak tedavisi

Düşük ayak tanısı olan bir hastanın yaşantısında karşılaştığı problemler belirli başlı olarak yürürken ayağının zemine takılması ve buna bağlı şekilde dengesini kaybetmesiyle beraber düşme ve sendeleme yaşamasıdır.

Karbon afo kullanan düşük ayak tanılı hastaların bu yaşadığı sorun %99 oranında azalmaktadır. Kısa yürüme cihazları düşük ayak tanılı hastaların kullanım sonrası ilk yorumlarında ürünün farkını ilk adımda hissettiklerini aktarmışlardır.

Kısa yürüme cihazı kullanımı

Klinik tanısı ve yaşanılan kaza sonrasında  düşük ayak sendromu olan her hasta karbon afo kullanabilir.

Düşük ayak rahatsızlığı olan hastaların karbon afo ile günlük yaşantısında rahatsızlığından dolayı karşılaştığı sorunlar ve aktivitesizligi geride bırakabilir. Düşük Ayak tedavisi olarak tüm dünya tarafında kullanılan 1. Tedavi yöntemi karbon afo’dur.

Karbon Afo Fiyatları

Dinamik Karbon Afo (Dynamic Walk Afo)

  • Düşük ayak ve ayak bileği tanısı olan hastalar için özel üretilen, Türkiye de hastalar tarafından en çok tercih edilen karbon afodur.
  • %100 Yerli üretim olan dinamik karbon afo 2 garantilidir.
  • Fiyatı 5.000 TL dir.
  • Ürün kullanıcıları yürüme koşma ve tüm spor faliyetlerini kolaylıkla yapabilmektedir.
  • Özel tasarımı sayesinde sırt ve yay kısımları hastanın daha esnek ve konforlu şekilde yürümesini sağlamaktadır.
  • Kişiye özel olarak dizayn edilebilmektedir. 120kg a kadar taşıma kapasitesi mevcuttur.

Össur Light Karbon Afo

  • Düşük ayak tanısı olan hastalarımız için üretilen bir diğer ürün Light Karbon Afo dur. Össur marka ürünümüzün garantisi 2 yıldır.
  • Fiyatı 5.000 TL dir.
Karbon Afo Össur Luxmed

Light Karbon (Össur)

Ottobock Walkon Flex Karbon Afo

  • Düşük ayak tanısı olan hastalarımız için üretilen bir diğer ürün Walkon Flex Karbon Afo dur. Dünyaca ünlü Ottobock markasının bir ürünüdür. Garantisi 2 yıldır.
  • Fiyatı 7.000 TL dir.
Walkon Flex Karbon Afo

Walkon Flex Karbon Afo (Ottobock)

Karbon Afo Özelikleri

Düşük ayak tedavisinde tüm dünya tarafından hastanın yaşam kalitesini yükseltmektir. Kısa yürüme cihazları tamamen anatomik tasarımından dolayı hastanın her topuk vuruşunda ortaya çıkan tüm enerjiyi ayak parmaklarına iletmektedir. Ayrıca ayağın yukarı doğru hareketlenmesi sağlanır.

Bu durum her gerçekleştiğinde düşük ayak tanısı olan kullanıcın ayak parmaklarının kalkmasıyla birlikte anatomik yürüyüş sağlanır. Ayrıca hastanın karşılaştığı ayak sürtünmesi ve zemine takılma gibi olumsuzluklar ortan kalkmış olur.

Ürün tamamen karbon elementimden oluşmaktadır. Hastanın tenine temas eden her  bir yüzeyde koruyucu pedler bulunur.

Karbon afo Sgk ödemesi

Devlet geri ödeme listesinde bulunmaktadır. Hakem hastanede heyete çıkan hastalar alınan rapor ve reçeteden sonra devletten 2022 yılı itibariyle 850 TL geri ödeme alabilir.

Bakım onarım

Ürünlerin kullanımında doğabilecek tüm olumsuzluklara karşı 7/24 destek alabilecekleri hasta destek personellerimiz mevcuttur. Hasta destek personelimiz en uygun zamana hastamıza randevu oluşturarak hastaların problemlerini kolaylıkla gidermektedir.

Garanti

Garanti süresi 2 yıldır. Kırılmaz garantisi bulunun ürünlerde oluşabilecek kırıklarda üretici firma ürünü inceledikten sonra sonucu firmamıza iletilerek hastanın mağduriyeti en hızlı şekilde giderilmektedir.

53 değerlendirmeye göre.
Emine Demir
Emine Demir
14. Ocak, 2022.
Doğrulanmış
Eşime poretez yapıldı çok memnun kaldık çalışan bütün ekibe teşekkür ederiz ayrıca çok güleryüzle karşıladıkları içinde çok teşşekür ederiz
Saniye TEPE
Saniye TEPE
10. Aralık, 2021.
Doğrulanmış
75 yaşındaki babamın 4 ay önce şekerden dolayı bacağı ampute olmak zorunda kaldı uzun süredir hareketsiz ve dışarıya ihtiyacı olarak devam ediyorduk fakat sonra protez arayışındaydık luxmed ile tanıştık evimize gelip ölçüsünü aldılar sonra firmaya geldik protezi takıldı babam ilk güne rağmen ayaklandı herkese çok teşekkür ederiz çok ilgili bir ekip
Burak Şener
Burak Şener
2. Aralık, 2021.
Doğrulanmış
Bu hesap damadının hesabı ama duygular ben Fatma sağsöze ait.diz altı ampute oldum .Türkiye genelinde bir çok protezcilerle görüştüm .kiminin fiyatı kiminin müşteriye karşı davranışı hoş7ma gitmedi .en son luxmedde karar kıldım çalışanlar evime kadar gelip ölçümüaldılar bir hafta sonra provaya geldim.Aman Allahım bu ne karşılama ekip arkadaşlar bir güler yüzlü bir hızmetli kendimi kendi evimde zannediyorum sırf luxmed çalışanları görmek için gün aşırı gidiyorum.Allaha şükür beni bir hafta içerisinde gezdirdiler bütün ekipten Allah razı olsun
Enes Guden
Enes Guden
2. Aralık, 2021.
Doğrulanmış
2002 den beri aktif olarak diz altı protez kullanıyorum luxmed protez merkezinden çok memnunum her sikayetimle ilgilendiler şu anki protezimle çok rahatım ve mutluyum çok ilgili bir ekip teşekkür ederim
Mehmet zeki Akin
Mehmet zeki Akin
29. Kasım, 2021.
Doğrulanmış
2006'dan beri diz altı protez kullanicisiyim burada yaptırdığım protezden cok memnunum ilgili bir ekip cok guzel ilgilendiler güvenle tercih edebilirsiniz
Aysun TAŞCI
Aysun TAŞCI
22. Kasım, 2021.
Doğrulanmış
Babam icin daha önce başka bir yerde protez yaptırmıştik fakat hiç memnun kalmadigimiz için tekrar yaptırmaya gerek duyduk.Burayı internette buldum ilk başka çok tereddütlu gittik ama işlerinde o kadar profosyenel insanlarla karşılaştık ki. İlk önce geçici protez yapıldı hastanın bir şikayeti varmıdır yokmudur ilgi alaka muhteşem açıkçası bugünde kalıcı proteini aldık babamın.Tüm ekibe özellikle Mustafa beye teşekkür ederiz👏
nihat budak
nihat budak
15. Kasım, 2021.
Doğrulanmış
Daha önce bu tür işletmelere pek yorum yapan birisi değilim. Yorum yapma sebebim protez kullanıcısı olup protezinden memnun kalmayanlar içindir. Luxmed içiniz rahat arayabileceğiniz bir işletme.
Kenan parlakkılıç
Kenan parlakkılıç
21. Ekim, 2021.
Doğrulanmış
İstanbul Çapa da bir Ortez Protez Uygulama merkezi. Myo elektronik kol protezi yaptırdım. Tavsiye ediyorum. Fiyatları makul, hizmetleri ve bilgilendirmeleri açısından sektör de ki en protez kliniği bence.
Mehmet Salih Beşiktaş
Mehmet Salih Beşiktaş
18. Ekim, 2021.
Doğrulanmış
Dedem ilk defa diz altı protez bacak kullandı yaşına uygun protez yapıldı tüm sorunlariyla ilgilendiler yürüyüş eğitimi verdiler çok memnun kaldık gelmek isteyen hastalar güvenip gelebilirler çok ilgili bir ekip
FERDİ ÇALIŞKAN
FERDİ ÇALIŞKAN
5. Ekim, 2021.
Doğrulanmış
İstanbulun Avrupa yakasında bulunan en iyi protez ortez uygulama merkezi şüphesiz her sorunumla ilgilendiler diz altı protez bacağımı burada yaptırdığım için çok mutlu ve şanslıyım iyi ki burayı tercih ettim
5/5 - (2 )