Ottobock C Leg 4

C leg 4 alman protez ve protez parçaları üreticisi olan ottobock un ilk micro işlemcili diz eklemi ve elektornik seviyede çalışan ilk protez sistemidir. En son güvenlik ve adım sensörlerine sahip olan hasta mobilitesine direkt katkısı yüksek olan bir diz üstü protez modelidir.

C leg 4 Modeline geçen tüm hastaların %94 ü düşme korkularından kurtulmuş ve diz ekleminin kendi diz eklemi gibi hissdebildiğini tüm klinik çalışmalarda aktarmıştır.

C Leg 4 Teknik Özellikleri

Hava koşullarına dayanıklık

  • Yağmur suları veyahut tatlı sulara karşı tesadüfen yakalanmanız durumunda sorunsuz bir şekilde kurtulmanızı sağlar geliştirilen micro cipleri sayesinde sizi ve sistemini korumaya alır. Su ile temas da olabileceğiniz yerlerden kaçınmanıza gerek kalmaz.

Kişisel duruş özelliği

  • Siz ayaktayken duruş ritminizi bozmamak ve her iki bacağınıza da aynı oranda yük verebilmek adına geliştirilen sensörler sayesinde ya dizinizi bir açıda yada tamamen otomatik olacak şekilde kilitli tutar bu durumda hastanın protezden kaynaklı postür ve benzeri omurga bozukluklarının önüne geçer.

Geri geri gidebilen protez bacak

  • İçinde barındırdığı sensörler sayesinde kullanıcının geri geri yürümesi ve adım atmasını algılar ve dengeli bir şekilde konforunu sağlayıp düşme ve tökezleme gibi durumları ortadan kaldırır, bu özellik diğer micro işlemcili dizler de mevcut değildir.

Yokuş, merdiven, engebeli zeminlerde yürüyüş

  • Kullanıcıların yokuş merdiven ve engebeli zeminlerde yürüyüşünde bir takım kaslarını taklit eder bununla içerisinde bulundurduğu hidrolik sistem de direnç uygulumasıyla beraber hastanın bu tarz zeminlerde konfrolu ve güvenli bir şekilde adım atmasını sağlar.

Güvenlik sensörlerini hisset

  • Kullanıcının her adımını takip eder micro işlemcili sistemi ile hidrolik sistemin oluşturduğu direnç seviyesinde ki artmayı tespit edip tökezleme ve düşmeyi engeller bu sayede hastaların tökezleyip düşmelerinden doğan kalıcı fiziksel hasarların önüne geçmektedir. İleri yaş da ki hastalar için bu güvenlik seviyesi gayet iyidir ve aileleri tarafından tercih edilmesini sağlamaktadır.

C Leg mobil uygulama kullanımı

  • C leg 4 MyModes ve Kokpit mobil uygulamaları sayesinde protezin pil ömrünü ve attığını adım sayısını size göstermekle beraber çeşitli spor aktivitelerini yaparken mod değişikliğini telefondan yapmanızı sağlamaktadır.

C Leg 4 Protez Fiyatları 2022

5/5 - (1 )
İlgili Gönderiler
luxmed protez bacak

Protez bacak seçerken nelere dikkat etmelisiniz. Protez ayak çeşitleri ve Devamını Oku

Protez ayak almadan önce bilmeniz gerekenler
Karbon ayak çeşitleri

Karbon ayak, protez bacak parçaları arasında en önemli ekipman olarak Devamını Oku

Protez Bacak İçin Karbon Ayak Çeşitleri ve Özellikleri
Fenerbahçeli futbolcuya özel karbon maske

Profesyonel sporcular için %100 karbondan yapılmış kişiye özel koruyucu maske Devamını Oku

Futbolculara Koruyucu Maske ve Tekmelik
Düşük ayak tedavisinde karbon afo

Beyin ya da omurilik yaralanması, sinir hasarı, ayak ve bacakta Devamını Oku

Düşük Ayak Sendromu Nedir ve Nasıl Tedavi Edilir?

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * olarak işaretlenmiştir

Yorum gönder